Zodiako ženklo poveikis augalams :: Gyvenantiems mėnulio ritmu | Įdomybės apie augalus

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Gyvenantiems mėnulio ritmu Pradžia »

Svarbi ne tik mėnulio fazė, bet ir zodiako ženklas. Kaip žinote, per mėnesį mėnulis pabuvoja visuose 12-koje zodiako ženklų. Kai kurie sodininkai sako, jog zodiako ženklas augimą veikia netgi, labiau negu mėnulio fazė. Pavyzdžiui, jeigu mėnulio fazė palanki sėti, o zodiako ženklas – ne, verčiau palaukti geresnės dienos.

• Lapų dienos - Skorpionas, Vėžys, Žuvys
• Žiedų dienos - Dvynys, Vandenis, Svartyklės
• Vaisių dienos - Avinas, Liūtas, Šaulys
• Šaknų dienos - Mergelė, Jautis, Ožiaragis

Kai mėnulis Ugnies ženkluose – Šaulyje, Avine arba Liūte - palankiausias metas naikinti kenkėjus, ruošti lysves, žemių mišinius, kompostuoti ir pan. Pačius augalus vertėtų judinti kuo mažiau. Panašiai augalus veikia ir Dvyniai bei Vandenis.

Jautis – labai derlingas ženklas, ypač palankiai veikia šakniavaisines daržoves. Augantis mėnulis Jautyje labai tinka kopūstų, visų žalumynų, pupinių augalų sėjai ir daigų persodinimui.

Vėžio ženklas taip pat palankus sodininkauti. Kai mėnulis auga, tinka sėti drėgmę mėgstančias daržoves (agurkai, moliūgai, melionai, kopūstai), taip pat žalumynus ir prieskonius (petražoles, salotas, bazilikus, pipirnes, krapus, gelsves, mairūnus). Šis metas puikus sodinti vaismedžius ir vaiskrūmius, juos skiepyti ir genėti. Kai mėnulis dyla, sodinamos bulvės, salierų daigai, sėjamos morkos, burokėliai.
Mergelei sėklos nepatinka, todėl per šį ženklą geriau nieko nesėti. Tinka ruošti lysves, purenti žemę, genėti medžius ir krūmus, purkšti augalus nuo ligų ir kenkėjų. Kai mėnulis auga, galima sodinti ir persodinti daugiametes gėles, vaistinius augalus, vaismedžius ir vaiskrūmius.

Svarstyklių ženkle gerai dygsta pupos, žirniai, agurkai ir kiti moliūginiai augalai, taip pat kopūstai. Juos galima sėti, kai mėnulis auga. Persodinamos gėlės, vaiskrūmiai ir vaismedžiai. Kai mėnulis dyla, sodinami valgomas šaknis auginančių daržovių daigai, bulvės, svogūnai ir česnakai, topinambai.

Kai mėnulis auga Skorpiono ženkle, galima sėti ir sodinti daržoves, auginančias valgomą antžeminę dalį – stiebus, lapus, vaisius ir sėklas, kai dyla - svogūnines gėles, šakniavaisines daržoves, sodinti bulves.

Mėnuliui augant Ožiaragio ženkle gerai dygsta pupos, žirniai, agurkai ir kiti moliūginiai augalai, taip pat kopūstai ir žalumynai. Kai mėnulis dyla, sodinami valgomas šaknis auginančių daržovių daigai, bulvės, svogūnai ir česnakai.

Augantis mėnulis Žuvyse gerai veikia agurkus, pomidorus, baklažanus, papriką, moliūgus, kopūstus, žalumynus. Kai mėnulis dyla, sėjami svogūnai roputėms, ridikėliai, morkos, svogūninės gėlės ir pan. Nerekomenduojama sodinti ir genėti medžius.


Naudingi pastebėjimai:

• Pats tinkamiausias laikas persodinti visiems augalams yra Mergelės ženklo valdomos dienos, priešpilnyje. Šiuo metu prigis ir persodinti senesni augalai.

• Daržoves augančias po žeme reikia sėti ir sodinti per delčią arba laikotarpyje nuo Šaulio ženklo iki Dvynių ženklo.

• Piktžolių naikinimas. Piktžolės išrautos per delčią, ypač Ožiaragio dienomis, ilgai neatžels. Per Vandenio dienas reikėtų tik supurenti žemę, piktžoles paliekant sunykti.

• Dirvos ruošimas. Pavasarį kiekvieną lysvę perkaskite tris kartus. Pirmąjį kartą per Liūto dieną. Šią dieną pajudintos piktžolių sėklos lengvai sudygsta. Antrąjį kartą Ožiaragio dieną. Tuom sudygusias piktžoles sunaikinsite. Trečiam kartui tinka visos dienos per delčią, išskyrus Vandenio dienas.

• Kova su kenkėjais. Kenkėjai, išskyrus sraiges ir kurmius, naikinami tam skirtomis priemonėmis per delčią. Per Šaknies dienas naikinami kenkėjai , kurie gyvena žemėje. Kenkėjai, kurie gyvena žemės paviršiuje, naikinami Dvynių ir Šaulio dienomis. Kovoti su kenkėjais padeda ir genėjimas, jei jis atliekamas per pačią jaunatį ar paskutinėmis delčios dienomis. Sraigės naikinamos Skorpiono dienomis, priešpilnyje. Ir aišku, kenkėjai nepuola ar nors mažiau pils, jei teisingai parinksite augalų kaimynystę.

© www.sapnai.net | Laima
 Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29