Graikiškų riešutų lapų nauda :: walnuts.lt PATARIMAI

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Riešutai Pradžia »


Graikiški riešutai | 1

Jei riešutmedis dar nedera, galima vartoti jo vegatyvinius organus. Lapai sukaupia net iki 4500 mg. proc. vitamino C, todėl jų nuovirai ir trauktinės - puikios organizmą stiprinančios priemonės, vartojamos išsekus organizmui, hipo- ir avitaminozei gydyti. Tai gerina medžiagų apykaitą, gydo aterosklerozę, tinka gerklei skalauti nuo uždegimo.


    Daugiau liaudies medicinos patarimų »

Nuovirais gydomi žarnyno sutrikimai. Lapai turi ir antiseptinių savybių - švieži arba džiovinti sutrinami ir tais milteliais barstomos nedidelės žaizdos, votys. Šiuo tikslu iš lapų gaminami ir tepalai. Sergant įvairiomis odos ligomis, lapų nuoviras skiriamas apiplovimams, vonioms. Kai kuriuose šaltiniuose nurodoma, kad lapų ekstraktas mažina cukraus kiekį kraujyje ir didina kraujo krešumą.

Lapai skinami birželio mėnesį, kada jie dar ne visiškai subrendę, tuomet jie turi daugiau vitamino C ir kitų naudingų medžiagų. Rekomenduotina skinti nuo, dar nederančio riešutmedžio. Nuo centrinio lapkočio nuskapbomi lapeliai, jie išdėliojami plonu sluoksniu ant švaraus popieriaus ar audinio ir greitai išdžiovinami prieš saulę. Parudavę ar pajuodę lapai neturi gydomosios vertės, jie turėtų būt išmetami.


   © Laima | www.walnuts.lt


   Raktiniai žodžiai » Graikiški riešutai • Poveikis sveikatai • Riešutai • Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29