Ar galima deginti pernykščią žolę? | walnuts.lt PATARIMAI

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Sodas Pradžia »

Įsibėgėjus pavasariui.. vertėtų nepamiršti - pernykštės žolės deginti NEgalima.. rizikuojama ir sveikata ir turtu.. net ir gyvybe.

Už sausos žolės deginimą, nesilaikant numatytų reikalavimų, gresia administracinės baudos nuo 30 eurų iki 300 eurų, taip pat vertinama ir aplinkai padaryta žala.
Be to,

• kai žolės gaisras išplinta į miškus ar saugomas teritorijas, skaičiuojant žalą, yra taikomi koeficientai, todėl žalos dydis gali siekti ir kelis tūkstančius eurų.
• ūkininkai savo laukuose deginantys žolę rizikuoja, kad jiems bus sumažinta visa priskirta Europos Sąjungos parama.


O ką galima?

[APLINKOS APSAUGOS REIKALAVIMAI LAUKO SĄLYGOMIS DEGINANT AUGALUS AR JŲ DALIS. 2 punktas]
Sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti (arba kompostavimas gali sąlygoti augalų kenkėjų plitimą) ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan.

Pastebėjus deginamą žolę reikėtų nedelsiant apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas
APLINKOS APSAUGOS REIKALAVIMAI LAUKO SĄLYGOMIS DEGINANT AUGALUS AR JŲ DALIS


Raktiniai žodžiai »
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29