Serbentų ligos ir kenkėjai :: Augalų ligos ir kenkėjai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kenkėjai Pradžia »


Serbentai | 8

Serbentinė erkutė - kenkia juodiesiems, rečiau kitiems serbentams. Erkės gyvena pumpuruose ir čiulpia jų sultis. Pažeidimo simptomai matomi pavasarį. Erkių pažeisti pumpurai išsipučia, tampa rutuliški ir neišsprogę nedžiūsta. Kai kenkėjų yra labai gausiai, serbentai nustoja derėti ir per kelerius metus gali visai nudžiūti.

Erkės išplinta, kai vidutinė oro temperatūra kenkėjų žiemojimo metu yra didesnė už daugiametę vidutinę. Pažeidžia vėlyvesnes serbentų veisles. Kenkėjams palanku vystytis, kai krūmai pertręšti azoto trąšomis ar tankiai susodinti.

Išplitus serbentinei erkutei purkšti ekteliku prieš žydėjimą ir po žydėjimo.
Serbentinis stiklasparnis - vikšrai iš vidaus graužia juodųjų, rečiau kitų serbentų ir agrastų ūglių šerdį. Pažeistos šakutės nustoja augusios, lapai nuvysta ir nudžiūsta. Šis kenkėjas vystosi dvejus metus. Žiemoja įvairaus amžiaus vikšrai pažeistų šakučių viduje. Pavasarį užaugusieji išgraužia išlekimo angas, virsta lėliukėmis, o jauni maitinasi ir dar kartą žiemoją.

Pažeidimų simptomai ryškiausi nokstant uogoms. Išplitus stiklasparniams purškiama tuoj po žydėjimo ir 2-3 sav. po žydėjimo.

Apie serbentų priežiūrą »
Juodųjų serbentų genėjimas »
Raudonųjų ir baltųjų serbentų genėjimas »
SIŪLOM PASKAITYTI

REKLAMANAUDINGA

  2016-07-25 - pirmadienis.
  Gyvenantiems mėnulio ritmu:
  Zodiako ženklas: liūtas.
  Mėnulis avino ženkle | 07-24 | 15:33.
  Pilnatis - nuo 07-20 | 01:57. Iki 07-27 | 02:00.
  Mėnulio diena - 21. Teka: 23:52, leidžiasi: 12:06.
  Saulės diena - 7. Teka: 05:18 leidžiasi: 21:32.
  Vaisių dienos - Ar žinote - kad, jei daržovės pernelyg ištįsta, jų reikėtų nebetręšti trąšomis, kurių sudėtyje yra azoto..
  Pradžiugink varduvininkus: Aušrinė, Jakas, Jakys, Jokūbas, Kargaudas, Kristoforas, Kristupas, Valia, Valimantas, Valimantė, Valiotas, Valiotė

  Šiandien: Jokūbinės, Nuobaigos
 •  
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaudami, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas     

© 2oo8-2o16. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Mobiliems. Paskutinis atnaujinimas: 2016-04-12