NOVODOR FC - apsauga prieš kolorado vabalus :: Augalų ligos ir kenkėjai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kenkėjai Pradžia »


Kolorado vabalai | Leptinotarsa decemlineata | 8

NOVODOR FC - jo sudėtyje yra 2 % bakterijos Bacillus thuringiensis ssp. tenebroinis proteinų. Ši bakterija naikina tik lapgraužių šeimos (Chrysomelidae) vabalų lervas. Sodininkams - mėgėjams tai yra viena iš pagrindinė priemonė prieš lapgraužius (kenkia dekoratyviems medžiams ir krūmams - uosiams, alksniams, gluosniams) ir kolorado vabalus.

Preparatas sukelia ligą anksčiau minėtų rūšių lervoms. Pavalgius preparatu apdirbtų lapų, lervos nustoja maitintis ir per 2-5 dienas miršta. Preparatas nėra kenksmingas kitų rūšių vabalų lervoms, po jo nelieka kenksmingų atliekų nei ant augalų, nei dirvoje. Jis veikia tik lervas, suaugusiems vabzdžiams nekenksmingas. Todėl naudojamas tik prieš jaunas lervas.
Kad preparatas veiktų efektyviai, reikia, kad lervos intensyviai maitintųsi, o lapų viršus ir apačia būtų gerai padengti purškiamu skysčiu. Todėl skystį purkškite tik nevėjuotą dieną, kai oro temperatūra yra daugiau nei 15 C. Jei per 12 valandų nuo purškimo palis, purškimą pakartokite.

Kitos šios bakterijos rūšys naikina kopūstinių drugelių lervas (preparatas Biobit FC), taip pat uodus.

Ir kas įdomiausia: po purškimo pasirodo augalą iš karto galima naudoti maistui!


  Daugiau apie kolorado vabalus »


Raktiniai žodžiai » Augalų apsauga •

 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29