Lauko jukų įvairovė
Gentyje priskaičiuojama apie 40 rūšių.. tačiau mūsų sąlygomis, lauke dažniausiai auginama:
Pluoštinė juka (Yucca filamentosa) - žydi birželio-liepos mėnesiais, tai viena iš atspariausių jukos rūšių bei dažniausiai auginama lauke, mūsų klimato sąlygomis žiemoja paprastai nedengta, atlaiko iki -20 laipsnių temperatūrą. Pluoštinė juka išsiskiria tuo kad ji neturi stiebo arba turi nežymų, labai trumpuką bei giliomis ir masyviomis šaknimis.
Pluoštinė juka | Yucca filamentosa | Nuotraukos autorius: Mojmir Churavy | Wikipedia
Pluoštinės jukos lapai, žali, gali būti ir dryžuoti, margi, auga skrotelėje ir paprastai užauga iki 70 cm ilgio ir apie 4 cm pločio, pakraščiai apaugę plaušėtais siūlais. Yra su smailiomis ir gan aštriomis viršūnėlėmis.
Žiedkotis, mūsų sąlygomis.. gali siekti net iki 2 m aukščio ar net aukščiau. kvapniais varpelio formos, iki 20 cm ilgio žiedais susitelkusiais į šluotelinį žiedyną. Žiedų spalva įvairuoja nuo baltos iki gelsvai baltos ar žalsvai baltos ar rausvai baltos.
Iš pluoštinės jukos yra gaminamos virvės, naudojama popieriaus gamybos pramonėje, net dedama į džinsinį audinį, kad jis taptų patvaresnis.
Melsvoji juka (Yucca glauca) - tai bestiebė arba turi labai trumpą stiebą, yra mažiau atspari šalčiui nei pluoštinė juka, žiemoja pridengti, yra priskiriama prie vidutiniškai atsparių šalčiui augalų, paprastai atlaiko iki - laipsnių temperatūrą.
Melsvosios jukos lapai siauri, maždaug 60-90 cm ilgio ir 0.6-1.2 cm pločio, melsvai žali ar pilkai žali su baltu plaušėtu apvadu, auga tankiose skrotelėse. Priklausomai nuo veislės lapai gali būti arba tiesūs arba nulinkę žemyn
Žiedkotis gali išaugti net iki 3 m aukščio, žiedynas siauresnis nei pluoštinės jukos. Žiedeliai svyrantys, įvairuoja nuo baltos iki gelsvos spalvos, žydi liepos rugpjūčio mėnesiais.
Melsvoji juka | Yucca glauca | Nuotraukos autorius: Matt Lavin | Wikipedia
Raktiniai žodžiai » Augalų rūšys Juka
SIŪLOM PASKAITYTI
- Gėlės tinkančios alpinariumams
- Gėlių auginimo balkonuose ypatumai
- Sumedėjusių augalų auginimas vazonuose
- Daugiamečių gėlių priežiūra
- Vienmečių gėlių sėjimas
- Augalai sausoms puokštėms
- Spalvų derinimas gėlynuose
- Rododendrų auginimo ypatumai
- Rožių auginimo ypatumai
- Kanų auginimo ypatumai
- Ar įmanoma užsiauginti lotosą?
- Augalų poveikis
- Gyvenantiems mėnulio ritmu
- Oro spėjimas pagal gamtos dėsnius
- Įdomūs trumpi faktai apie augalus
- Straipsniai - įdomioji augalininkystė
- Mintys apie augalus, gėles ir gamtą
- Augalų katalogas
- Nuodingų augalų katalogas
- Invaziniai augalai Lietuvoje
- Klausimai/atsakymai - ar žinote?