SUMEDĖJUSIŲ DEKORATYVINIŲ AUGALŲ auginimas vazonuose :: PATARIMAI gėlių mėgėjams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Gėlynas Pradžia »


Sumedėję augalai vazonuose | 5

Daugelis žmonių nori apželdinti balkonus ar terasas ir augalus auginti vazonuose. Sumedėjusiems augalams augimas ne grunte nėra natūralus, todėl sodinant reikia atkreipti dėmesi į kai kuriuos specifinius dalykus.

Pirmiausia, norint sėkmingai auginti augalą vazone, svarbu suprasti, kaip augalas ten jausis. Kad jis jaustųsi gerai, vazone būtina sukurti gerą mikroklimatą.
Paprastai vazone auginami augalai labiausiai kenčia nuo to, kad viena vazono pusę saulė įkaitina, o kitos ne, taigi tame pačiame vazone sąlygos tampa labai skirtingos. Dėl to daug geriau augalą sodinti į du vieną į kitą sustatytus vazonus: pirmiausia į bet kokį, galima paprastą ir pigų vazonėlį, o šį statyti į kitą vazoną, kuris gali būti gražus, stilingas, derantis prie aplinkos. Sodinant į du vazonus, tarp jų atsiranda nors šioks toks oro tarpelis, kuris sudaro šiokią tokią temperatūros izoliaciją ir sumažina išorės įtaką jautrioms augalo šaknims.

Taip pat reikia atkreipti dėmesi į drėgmės kiekį: augalui neturi būti nei per drėgna, nei per sausa. Tam turi įtakos ne tik laistymas, bet ir drenažas. Esant per daug efektyviam drenažui, dažnas augaliukas džius. Galima pagalvoti, kad čia nieko blogo, galima augalą tiesiog dažniau laistyti.

Tačiau per dažnai laistyti taip pat nėra gerai – pirmiausia, augalo savininkui padaugėja darbo, o antra, žemėje esančios maisto medžiagos per greitai issiplauna – tada iškyla poreikis papildomai tręšti. Tai daryti reikia atsargiai, nes sumedėję augalai dažnai gali būti labai jautrūs netolygiai gaunamam trąšų kiekiui.

Persodinant ir auginant vazonuose sumedėjusius augalus, patartina laikytis tam tikros technologijos. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad augalai, prieš tai augę grunte ir augę vazone, persodinami į vazoną skirtingai!

[Pataria: Eglė Sūnilaitienė | apzeldinimoprojektas.lt]


Raktiniai žodžiai » Augalų priežiūra • Dekoratyviniai medžiai • Vazonai •


Augalų auginamų vazonuose (lauke) priežiūra »
Persodinimas, kai augalas anksčiau augo vazone »


 Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29