Šiaulių universiteto botanikos sodas :: Botanikos sodai Lietuvoje

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Įdomybės apie augalus Pradžia »

Šiaulių universiteto botanikos sodas |

Šiaulių universiteto botanikos sodas - tai yra jauniausias ir deja, mažiausias botanikos sodas Baltijos šalyse, įkurtas 1997 m. rugsėjo 1-ą dieną doc. K. K. Vilkonio pastangomis.

Šiaulių universiteto botanikos sodas, pradžioje buvo biologinė stotis o vėliau agrobiologinė stotis. Būtent agrobiologinės stoties pavadinimas ir buvo pakeistas į Botanikos sodo.

Nuo 2000 m. iki 2006 m. sodui vadovavo prof. habil. dr. Vida Motiekaitytė. Nuo 2006 m. rugsėjo mėn. iki 2007 m. balandžio mėn. sodui vadovavo asist. Kęstutis Aukselis. Nuo 2007 m. Šiaulių universiteto Botanikos sodui vadovauja prof. dr. Asta Klimienė.

Šiandien universiteto Botanikos sodo plotas užima 6,5 ha žemės plotą, tačiau gyvų augalų dokumentuotos kolekcijos yra sukauptos tik 2,5 ha plote. Kolekcijose auginama 3836 taksonai ir veislės (iš jų 2541 taksonas ir 1295 veislės), priklausantys 4 sistematiniams skyriams ir 155 šeimoms. Iš jų 2845 yra žoliniai ir 991 sumedėję augalai. Gausiausios yra astrinių (Asteraceae) ir erikinių (Ericaceae) šeimos.
Be to, Botanikos sode yra sukaupta ir kambarinių augalų kolekcija, joje 69 taksonai ir veislės. Augalų kolekcijos kaupiamos augalų sistematikos ir geografijos, dendrologijos, erikinių šeimos, fenologiniame, kalninių augalų, gėlininkystės, prieskoninių ir vaistinių augalų skyriuose. Kolekcijų turtinimas ir išsaugojimas – svarbiausias Botanikos sodo uždavinys.

Botanikos sodas nėra vien universiteto padalinys. Jis skirtas šiauliečiams, kraštiečiams ir visiems besidomintiems augalų įvairove.

Adresas:
Paitaičių g. 4
LT-77175, Šiauliai.
www.su.lt

ŠU botanikos sodo lankymas:
I-IV 8.00 - 17.00 val.
V 8.00 - 15.45 val.
VI–VII nedirba.
Lietuvos ir pasaulio botanikos sodai Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2016-03-22