BANANŲ auginimo ypatumai :: walnuts.lt PATARIMAI gėlininkams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kambariniai augalai Pradžia »

Bananų palmė | 6Bananų palmė

BANANAI

Tai tropiniai vaisiai ir natūraliomis sąlygomis Lietuvoje neauga, bet pasaulyje priskaičiuojama net apie 70 bananų rūšių.

Nors Lietuvos klimatas ir nėra palanku bananų auginimui, tačiau egzotikos mėgėjai bando užsiauginti bananą (bananų palmę) kambaryje. Ir pasirodo netgi ir pas mus gali sunokti bananai.

  Ir Lietuvoje sunoksta bananai »

Kaip rašoma literatūroje.. auginant kambaryje vaisius bananas subrandins, būdamas mažiausiai 7 m aukščio, nors natūraliai augant žydėti pradeda maždaug po 18 – 36 mėnesių augimo.

Paprastai bananai auginami iš šoninių ūglių, bet gali būti ir iš sėklų, sėklas turi rūšiniai augalai. Bananų sėklos yra netaisyklingos formos, tamsiai rudos, apie 4 mm skersmens, kietos, todėl vaisiai su sėklomis, netinka maistui - turi mažai minkštimo. Sėklos sudygsta užtikrinanat apie 20-25 laipsnius temperatūros.

Jiems reikia ypač derlingos, gausiai tręšiamos organinėmis ir neorganinėmis trąšomis žemės. Persodinant smėlio, durpių ir perpuvusio arklių mėšlo mišinyje
Vasarą jie gausiai laistomi, o žiemą saikingai. Mėgsta drėgmę (reikėtų ir purkšti) ir saulę. Kambaryje turi būti ne vėsiau kaip 12 C šilumos. Iki šaknų nupjautas augalas labai greitai atauga.

Vasarą, kambaryje auginamą bananą, drąsiai galima išnešti į lauką ir pastatyti nuo vėjo ir lietaus apsaugotoje, saulėtoje vietoje. Į patalpą vertėtų įnešti jei atvėsta iki 12 laipsnių šilumos.

Pjaunama, kai subręsta vaisiai ar apninka kokia nors liga. O šiaip bananui pražydėjus ir davus vaisių, motininis augalas miršta, tačiau išleidžia mažiukų daigų, kaip sakant ratas suksis iš naujo..

Jeigu bananas užaugo per didelis, kaip bebūtų gaila nesulaukus vaisių, bet galima nupjauti prie pamato, kad pradėtų augti nauji ūgliai.

Bananas persodinamas pavasarį į gerokai didesnį vazoną, į kompostinės, lapinės, durpinės žemės ir smėlio mišinį su medžio anglies gabaliukais. Dideliems ir seniems augalams reikia pridėti molingos žemės. Drenažas būtinas ir vertėtų nepamiršti įberti ilgo veikimo trąšų.

Be to, bananas tai aukštas ir išsikerojusiais didžiuliais lapais, todėl vertėtų prieš auginant gerai pagalvoti, ar norite namuose egzotiškų džiunglių :), beto lapai užkliudžius greitai plyšta, nors lapai pakenčia ir karpymą.

Užsienyje bananų palmėms būna skirtos specialios trašos (Banana blend), ar jų būna Lietuvoje? tiesa sakant neteko matyti.. turbūt, kaip sakant, per maža rinka ir verslininkai neveža tokių trašų.


Raktiniai žodžiai » Augalų auginimas • Bananai • Kambariniai augalai • Vaisiai •
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29