Vejapjovių rūšys :: Sodo, daržo bei gėlyno įrankiai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Įrankiai Pradžia »


Vejapjovės | 9

Pagrindinė vejapjovės paskirtis - tinkamai nupjauti veją. Yra įvairiausių rūšių vejapjovių, tačiau tam tikrai vejos rūšiai reikia tinkančios jai vejapjovės. Kiekviena jų skiriasi variklio rūšimi, peiliais, yra savaeigė arba stumiama.

Stumiamos (mechaninės) vejapjovės - nekelia triukšmo, joms nereikia degalų ar elektros energijos. Cilindrinės aukštos kokybės rankinės vejapjovės pjauna kur kas geriau nei kiti modeliai, tačiau stumti tokią mašiną sunku, ypač, jei žolė drėgna ar perdžiūvusi. Dažniausiai jos dviratės. Ši vejapjovė netinka pjauti jaunai vejai, nes nenupjauna, o išrauna, taip pat neįveikiakupstų, žolę sutrina. Tinka nuolat prižiūrimai 0,5-1 aro vejai.

Ankščiau buvo populiarios vejapjovės su akumuliatoriais, jos lengvos ir nekelia triukšmo.

Elektrinės vejapjovės - tinka nedidelėms (1-8 arų) vejoms pjauti. Jos kompaktiškesnės už benzinines, pigiau eksploatuojamos, kelia mažiau triukšmo, bet pjaunant kietą žolę gali perkaisti. Būtina laikytis saugumo reikalavimų. Be to, jomis sudėtinga pjauti toliau nuo elektros šaltinio esančius plotus: tenka naudoti prailginimo laidą, saugoti jį nuo pažeidimų, kilnoti iš vienos vietos į kitą.

Benzininėmis vejapjovėmis - galima pjauti bet kokio dydžio pieveles. Gali pjauti aukštą žolę, yra galingos, jomis galima našiai nupjauti nemažą plotą (8-20 arų ir daugiau), bet jos dirba garsiai, teršia orą, dėl kuro sąnaudų jų eksploatacija brangi.
Cilindrinės vejapjovės - juda ant volų arba volų su ratukais. Prie horizontalaus volo pritvirtinti peiliai greitai sukasi ir nupjauna tarp jų ir nejudančio apačioje pritvirtinto peilio patekusią žolę. Cilindrinė konstrukcija užtikrina geriausią pjovimo kokybę, tačiau būtina stebėti ašmenų aukštį. Šia vejapjove negalima pjauti šlapios ar kietais stiebais žolės. Nelygioje vejoje augančius kupstus nupjauna švariai. Pjovimo kokybė priklauso nuo ašmenų skaičiaus.

Rotacinės vejapjovės - juda ratukais, turi talpyklą. Žolę nupjauna greitai besisukantis vienas ar keli peiliai. Yra ir benzininių ir elektrinių modelių. Tokia vejapjovė skirta pjauti tik nedideliems plotams. Ji tinka vejoms, kurių paviršius nelygus, samanotas, o žolė aukšta.

Vejapjovėmis su oro pagalvėmis - pjauti yra paprasčiau negu kitų tipų. Oro pagalvė pakelia vejapjovę virš žemės. Tokia vejapjove lengva nupjauti kampus ir vejos nelygumus, ji užima nedaug vietos. Benzininis modelis sunkesnis, dirba triukšmingiau. Kadangi neturi talpyklos, veja ją sunku stumti tiesiai.

Savaeigės vejapjovės (Sodo traktoriai) - yra galingesni, patogesni ir greitesni nei stumiamosios ar savaeigės vejapjovės. Traktoriai ilgaamžiai, gali pasiekti iki 10 km/h greitį ir iki 30 AG variklius. Savaeigė vejapjovė yra gerokai brangesnė už paprastą benzininę, ja sunku švariai nupjauti vejų kampus, ji supluka sunkią ir drėgną dirvą, todėl 6 arų kiemui nerekomenduojama.

Vejapjovės parduodamos su specialiais priedais: plaunama talpykla nupjautai žolei rinkti, smulkinti; mulčiuoti.
 Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29