Dipladenijos (mandevilos) įvairumas

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kambariniai augalai Pradžia »

Dipladenija arba mandevila (Dipladenia, Mandevilla) - tai stepukinių šeimos (lot. Apocynaceae) greit augantis vijoklinis, medėjantis augalas, kilęs iš centrinės bei Pietų Amerikos, priskaičiuojama apie 120-190 rūšių, natūraliai auganti kalnuotose vietovėse. Priklausomai nuo rūšies gali būti vienmetė arba daugiametė. Dipladenija galima auginti ant atramų, grotelių, lanko, formuoti piramides ar net panaudoti žydinčioms pertvaroms, taip pat.. puikiai tinka auginti kaip svyrantį augalą, beje, ji dažniausia ir auginama pakabinamuose vazonuose, kambariuose ar oranžerijose, vasarą galima išnešti ir į terasą, jei yra galimybė apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Blizgioji mandevila (Mandevilla splendens) – dar vadinama sandevile, žalia, vešli, su blizgiais lapais, ir kambaryje pasiekianti 4-5 metrus, gali būti auginama kaip svyranti forma, karpoma, žydi gausiai, ryškiais rausvais žiedais su geltonais viduriukais.

Dipladenia splendensDipladenia splendens | Nuotraukos šaltinis Wikipedia
Boliviškoji mandevila (Mandevilla boliviensis) – dar vadinama baltoji mandevila, išsiskiria dideliais, maždaug 5 cm skersmens, baltais žiedais su 5 žiedlapiais bei geltonu ar oranžiniu viduriuku.

Dipladenia boliviensisDipladenia boliviensis | Nuotraukos šaltinis Wikipedia
Puikioji mandevila (Mandevilla eximia) – vešli, lapai smailėjančio ovalo formos, žydi ryškiais raudonais žiedais, kurie gali būti net 8 cm skersmens.

Dipladenia eximiaDipladenia eximia | Nuotraukos šaltinis Wikipedia
Rausvoji mandevila (Mandevilla sanderi) - dar žinoma kaip Brazilinis Jazminas, žydi sodriai rusvais žiedais su geltonu viduriuku, yra veislių žydinčių gelsvai rožine ar raudona spalva, maždaug 5cm skersmens, greit augantis, gali būti auginama kaip žalioji pertvara.

Dipladenia sanderiDipladenia sanderi | Nuotraukos šaltinis Wikipedia
Kvapioji mandevila (Mandevilla laxa) - dar žinomas, kaip Čilės jazminas, ištvermingiausia iš visų paminėtų mandevilų, žiemą puikiai jaučiasi ir +5 laipsnių temperatūroje, greit auganti, gan vešli, smarkiai išsišakojanti, lapai smailėjančio ovalo formos, glotnūs, maždaug 10 cm ilgio, žiedai gali siekti net iki 9 cm skersmens, baltos, yra veislių su raudonais žiedais.

Dipladenia laxaDipladenia laxa | Nuotraukos šaltinis Wikipedia


Raktiniai žodžiai » Augalų rūšys • Dipladenija •
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29