Indijos lotoso auginimo ypatumai
Indijos lotosas
Indijos lotosas arba riešutinis lotosas (Nelumbo nucifera) - dar vadinamas nacionaline Indijos gėle - yra nuostabus vandens augalas, priklausantis lotosinių augalų (Nelumbonaceae) šeimos ir lotoso (Nelumbo) genties augalų rūšiai.
Auginti lotosą nėra sudėtinga, tiesiog reikia žinoti kaip tai teisingai daryti.
Apskritai, joms reikia tik vandens... :)
Prieš daiginant sėklas, jas reikia lengvai nušlifuoti švitriniu popieriumi, kadangi jų paviršius yra padengtas specialiu sluoksniu, kuris visiškai nepraleidžia vandens. Taigi, sėklos gali ir visai nesudygti, jei jų nepasieks vanduo. Nenušlifuotos sėklos gali išlikti daigios tūkstančius metų, o įdėjus nenušlifuotas sėklas į vandenį, gali tekti laukti net porą metų kol jos sudygs.
Kaip nustatyti ar jos pakankamai nušlifuotos švitriniu popieriumi? - jei sėklos pakankamai nušlifuotos, 24 valandų bėgyje jos dvigubai padidės. Jei taip nenutiks, sėklas dar šiek tiek pašlifuokite švitriniu popieriumi. Ir vėl gi, jei 24 valandų bėgyje jos nepadidės, kartokite viską kol tai įvyks.
Po nušlifavimo švitriniu popieriumi, sėklas įdėkite į indą su vandeniu. Net esant 20°C temperatūrai, 24 valandų bėgyje sėklos dvigubai padidės. Pradžiai ideali temperatūra būtų 2728°C. Esant šiai temperatūrai augimas vyksta labai greitai, po savaitės jūs jau turėsite augalą su lapais.
Po pirmo lapelio susiformavimo, augalą reikia persodinti į pelkinį substratą arba žvyrą (naudojamą akvariumuose) ir patalpinti rezervuare (akvariume, tvenkinyje), kurio vandens lygis būtų ne mažesnis nei 30 cm. Jei substratui naudojate akvariuminį žvyrą, lotosą galite auginti akvariume su žuvytėmis.
Palaipsniui (augant) augalui reikės daugiau vietos. Lotosą galite auginti žiemos sodo tvenkinyje, šiltnamyje ar pan., kur jis nesušals. Ideali temperatūra auginimui būtų 2035°C, tačiau mūsų klimato sąlygomis lotosai tenkinasi ir žemesne temperatūra. Vasarai galite išnešti lotosą į lauko tvenkinį, tačiau žiemai turėsite jį parnešti atgal į vidų esant reikalui, kaip ir vandens lelija, jis gali peržiemoti drėgname rūsyje.
Puikus sprendimas lotoso auginimas statybinio skiedinio voniose (jų talpa būna 60 arba 80 litrų ir kainuoja apie 10 Eurų). Augalą įdėkite į substratą (pelkinį arba akvariuminį žvyrą) gėlių vazonėlyje ir patalpinkite šioje vonioje. Vonią iki kraštų pripildžius vandeniu, lotosui bus suteiktos idealios augimo sąlygos. Vienas iš privalumų yra tai, kad šią vonią galite padėti žiemos sode ar bute prie lango (geriausiai tiktų balkoninis langas), kad augalas būtų pačioje šviesiausioje ir šilčiausioje buto vietoje. Vasarai galite išnešti vonią į pietinėje pusėje esantį balkoną arba sodą. Kaip matote, lotosą galima auginti net jei gyvenate bute!
Raktiniai žodžiai » Vandens augalai Žydintys augalai
SIŪLOM PASKAITYTI
- Bendri pastebėjimai
- Kambarinių gėlių laistymas
- Kambarinių gėlių tręšimas
- Kambarinių augalų ligos ir kenkėjai
- Fungicidai - prieš kambarinių gėlių ligas
- Kaip suprasti gėlių kalbą - gėlės siunčia SOS
- Agavos auginimas
- Avokado auginimo ypatumai
- Bananų auginimo ypatumai
- Bonsai auginimo ypatumai
- Citrinmedžio auginimo ypatumai
- Kaktusų auginimo ypatumai
- Vabzdžiaėdžių augalų auginimas
- Kokias gėles rinktis paniurėliams?
- Kambarinių gėlių teigiamas poveikis
- Kad skintos gėlės ilgiau žydėtų
- Augalų poveikis
- Gyvenantiems mėnulio ritmu
- Oro spėjimas pagal gamtos dėsnius
- Įdomūs trumpi faktai apie augalus
- Straipsniai - įdomioji augalininkystė
- Mintys apie augalus, gėles ir gamtą
- Augalų katalogas
- Nuodingų augalų katalogas
- Invaziniai augalai Lietuvoje
- Klausimai/atsakymai - ar žinote?