Kaip pasirinkti tinkamo dydžio vazoną? :: walnuts.lt PATARIMAI gėlininkams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kambariniai augalai Pradžia »

Augalo persodinimas | 6Augalo persodinimas

Kaip išsirinkti tinkamo dydžio vazoną? - pasirinktas vazonas turi buti toks, kad įstačius į jį augalą, į vazono šonus būtų galima laisvai įkišti ranką ar dar geriau abi, ir dar liktų šiek tiek vietos.

Jei įstačius augalą, jis užima visą vazoną - reiškia, vazonas per mažas. Į tokį vazoną persodinus augalą, iš persodinimo jokios naudos, netgi gali būti daugiau žalos. Kai mažas vazonas daug sunkiau tolygiai paskirstyti substratą, greičiausiai to gerai padaryti apskritai nepavyks. Tokiu atveju tarp šaknų susidaro oro tarpai, o tai reiškia, kad augalas greičiau, nei reikėtų, neteks vandens ir praėjus kažkuriam tai laikui, jūsų persodintas augalas - pradės džiūti.
Tačiau, dar daugiau augalui galite padaryti žalos, pasirinkdami per didelį vazoną. Šiuo atveju oro tarpų bus išvengta, tačiau reikiamo drenažo greičiausiai nepavyks užsitikrinti vazone, augalų šaknys gali pradėti mirkti ir po kurio laiko – žūti.

Be abejo, yra augalų, kurie gali ilgiau ar trumpiau pabūti vandenyje, tačiau dauguma dekoratyvinių augalų lengviau ištveria neilgą vandens trūkumą, negu per didelę drėgmę.


Raktiniai žodžiai » Persodinimas • Vazonai •
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29