KAKTUSŲ rūšys, veislės :: walnuts.lt PATARIMAI kaktusų mėgėjams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kambariniai augalai Pradžia »

Kaktusinių šeimoje šiuo metu priskaičiuojama apie 3000 rūšių. Tikslaus skaičiaus nurodyti neįmanoma, nes atrandamos vis naujos, retos rūšys. Mėgėjų kolekcijose labiausiai mėgstami rutuliški ir žemi koloniški, lapiniai kaktusai. Joms paįvairinti dažniausiai auginamos opuncijos, aukštesni koloniški, lapiniai kaktusai. Mėgėjai kolekcionieriai kaktusus skirsto į 4 morfologines grupes: Pietų Amerikos rutuliški, Šiaurės Amerikos rutuliški, koloniški ir įvairūs kiti.

Opuntia

Opuntia - gentyje daugiau nei 200 rūšių. Šie kaktusai dideli, nariuoti. Nereiklūs ir ištvermingi, mėgsta saulę, vasarą - pakankamą laistymą, o žiemą - sausrą. Gausiai žydi geltonais, oranžiniais ir raudonais žiedais.


Cylindropuntia

Cylindropuntia - Šiaurės Amerikos opuncijos su cilindriškais nareliais. Jų žinoma apie 40 rūšių. Dauguma neaukštos, medėjančios ar šliaužiančios.
Tephrocactus

Tephrocactus nedideli kaktusai su rutuliškais arba ovaliais nareliais. Auginami dažniausiai įskiepyti. Gamtoje sudaro sąžalynus ir kolonijas. Dygliai įdomios formos. Šaknys jautrios.


Rhipsalidopsis | Velykinis kaktusas

Rhipsalidopsis - velykinis kaktusas, narenis. Žydi kovo - gegužės mėnesį, pusiau svyrantis nariuotas kaktusas. Augimo metu nuolat, bet saikingai liejamas minkštu, kambario temperatūros vandeniu.

  Daugiau apie velykinį kaktusą »


Schlumbergera | Kalėdinis kaktusas

Schlumbergera - kalėdinis kaktusas arba plokštenis, panašus į velykinį, bet žydi rudenį ir žiemą baltais, rausvais, raudonais ar dvispalviais žiedais. Vasarą laistomas nuolatos, bet saikingai, iki liepos mėn. pabaigos tręšiamas kas dvi savaites. Trumpėjančios dienos paskatina krauti žiedus.

  Daugiau apie kalėdinį kaktusą »


Echinopsis

Echinopsis - tėvynė Argentina, Pietų Brazilija. Dažniausiai auginami namuose, lengvai prižiūrimi. Gerai auga verandose, ant palangių, gryname ore. Mėgsta gryną orą, daug šviesos, vasarą - laistymą. Rūšys lengvai kryžminasi. Žiema geriau laikyti vėsiai ir visai sausai.


Pseudolobivia

Pseudolobivia - sudaro pereinamają grandį. Auga labiau į plotį nei į aukštį. Briaunos ne tokios ryškios, dygliai kreivi arba kabliški. Žiedai labai gražūs, dideli. Dauguma auga kalnuose, gana nereiklūs.


Lobivia

Lobivia - Gentis žinoma daugiau nei 100 metų. Auginant kolekcijose, svarbu nepamiršti, kad rūšys kilusios iš aukštikalnių. Reikalingas grynas oras, daug saulės ir visiška sausra žiema. Gentis tikrai didelė, smulkiau skirstoma į grupes, jungiančias artimas rūšis.

  Daugiau apie kaktusus » Bendras kaktusų apibudinimas, istorija »
  Kaktusų auginimo ypatumai »


Raktiniai žodžiai » Augalų rūšys • Kaktusai • Kambariniai augalai • Sukulentai • Žydintys augalai •
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29