Velykinio kaktuso (Narenio) auginimas
Narenis | Velykinis kaktusas
Narenis (lot. Rhipsalidopsis) - labiau žinomas tiesiog kaip velykinis kaktusas, kilęs iš Brazilijos, priklauso kaktusinių šeimos augalų grupei. Išsiskiria įspūdingais žiedais, kurie pradžiugina pavasarį, velykų metu, gėlė turi svyrančius stiebus, kurie sudaryti iš segmentų, kurių dauguma yra suploti, žiedai susidaro stiebų galuose.
Literatūroje galima atrasti ir kitą genties vardą - Hatiora. Populiariausias Gertnerio narenis (Rhipsalidopsis gaertneri) - žydintis ryškiai raudonais 4-5 cm ilgio žiedais, po to pagal populiarumą seka Rhipsalidopsis rosea - rusvais, šiek tiek mažesniais žiedais, ir Rhipsalidopsis graeseri - rusvais arba violetiniais žiedais. Žydi kovo - gegužės mėnesiais.
Narenių nariuoti stiebai svyra žemyn, todėl geriausiai juos auginti pakabinamuose vazonuose.
Nuo lapkričio mėnesio, maždaug aštuonias savaites reikėtų laikyti vėsioje (10 laipsnių temperatūroje). Tai skatina krauti daugiau žiedpumpurių. Šiuo metu laistoma labai saikingai.
Vasarą galima laikyti lauke, šviesioje arba pusiau šešėlyje. Kaitri tiesioginė vidurdienio saulė jiems netinka, netgi yra pavojinga.
Augimo ir žydėjimo metu, pavasarį, nareniai laistomi reguliariai, rekomenduojama karštomis dienomis apipurkšti. Praėjus mėnesiui po žydėjimo laistomi rečiau, tik išdžiūvus viršutiniam žemės sluoksniui. Žiemą, laikant vėsioje patalpoje, laistoma labai mažai.
Tręšiama pavasarį ir vasarą, kartą per mėnesį, kaktusams skirtomis trąšomis, organinės trašos nenaudotinos.
Nareniai nereiklūs, retai kada puola kenkėjai ir ligos. Labiausiai jiems kenkia perlaistymas, tuomet pradeda pūti šaknys ir augalas sunyksta.
Narenis geriausia auga prie lango, esančio šiaurinėje pusėje.
Jei per daug vėsu arba labai šilta gali pradėti kristi pumpurai.
Jei žemė sausa arba per sausas oras - ima raukšlėtis lapai.
Narenių nesunku pasidauginti atžalomis, nuskynus šakelę (ūglį) su dviem - trims nareliais (viršūnėlės prigiję greičiau nudžiugintų žiedais), šakeles kelias dienas pavytinti bei apdžiūvus nupjautoms vietoms, sukišti į lengvą drėgną žemę. Atžalų giliai kišti nereikėtų, tik kad apatinė segmenti dalis vos liestųsi su žeme. Tai geriausiai daryti gegužės mėnesį, bet puikiai prigyja ir kitu metu (admin pastaba - mūsų išbandyta :) ). Be to, galima pasidauginti ir sėklomis.
Nareniai persodinami, kasmet arba kas du metus, po žydėjimo, gegužės pabaigoje arba birželio mėnesį, kai gėlė pražydi. Vazonas neturi būti gilus, bet pakankamai erdvus. Šiai gėlei reikalinga silpnai rūgšti žemė. Žemių mišinys persodinimui: velėnos žemė, lapinė žemė, durpinė žemė, smėlis ir nedaug plytų duženų (1:1:1:1) arba su didesne kompostinės arba durpinės žemės dalimi. Ant vazono dugno būtina patiesti gerą drenažą. Narenio persodinimui galima panaudoti ir paruoštą iš karto žemių mišinį, skirtą kaktusams.
© Laima | www.walnuts.lt
Raktiniai žodžiai » Augalų priežiūra Gėlių auginimas Kaktusai Kambariniai augalai Sukulentai Velykos Žydintys augalai
SIŪLOM PASKAITYTI
- Bendri pastebėjimai
- Kambarinių gėlių laistymas
- Kambarinių gėlių tręšimas
- Kambarinių augalų ligos ir kenkėjai
- Fungicidai - prieš kambarinių gėlių ligas
- Kaip suprasti gėlių kalbą - gėlės siunčia SOS
- Agavos auginimas
- Avokado auginimo ypatumai
- Bananų auginimo ypatumai
- Bonsai auginimo ypatumai
- Citrinmedžio auginimo ypatumai
- Kaktusų auginimo ypatumai
- Vabzdžiaėdžių augalų auginimas
- Kokias gėles rinktis paniurėliams?
- Kambarinių gėlių teigiamas poveikis
- Kad skintos gėlės ilgiau žydėtų
- Augalų poveikis
- Gyvenantiems mėnulio ritmu
- Oro spėjimas pagal gamtos dėsnius
- Įdomūs trumpi faktai apie augalus
- Straipsniai - įdomioji augalininkystė
- Mintys apie augalus, gėles ir gamtą
- Augalų katalogas
- Nuodingų augalų katalogas
- Invaziniai augalai Lietuvoje
- Klausimai/atsakymai - ar žinote?