Vilniaus universiteto Botanikos sodas :: Botanikos sodai Lietuvoje

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Įdomybės apie augalus Pradžia »

Vilniaus universiteto Botanikos sodas |

Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodas - įkurtas 1781 metais. Per daugiau nei 150 metų gyvavimo laikotarpį sodas tapo neatsiejama Vilniaus universiteto dalimi. Istorinės aplinkybės lėmė, kad Botanikos sodas net keletą kartų kėlėsi iš vienos vietos į kitą, o dabartiniu metu disponuoja net dviem žemės plotais (Vingyje ir Kairėnuose).

Šiuolaikinis VU Botanikos sodas ne tik didžiausias Lietuvoje (bendras plotas 199 ha) bet ir turtingiausias augalų kolekcijomis, čia auginama apie 10000 pavadinimų augalų, priklausančių 190 šeimoms, 886 gentims. VU Botanikos sodo moksliniai - tiriamieji darbai pripažinti tiek mūsų šalyje, tiek užsienyje, čia veikia: Lietuvos dekoratyvinių augalų genetinių išteklių koordinacinis centras, Europos Ribes L. ir Rubus L. genčių augalų registracijos centras su duomenų baze, vykdomi net kelių mokslo programų, tarp jų ir tarptautinių, darbai ir t. t.

VU Botanikos sodas siekia tapti ir kuo gausiau lankomu, pačius įvairiausius plačiosios visuomenės poreikius (rekreacinius, švietėjiškus ir kt.) tenkinančiu, ne tik vilniečių, bet ir kitų Lietuvos vietovių žmonių bei mūsų šalies svečių mėgstamu objektu.
Įgyvendinami sodo infrastruktūros plėtros projektai skirti tam, kad visiems čia būtų gera, mūsų organizuojami renginiai, šventės ir parodos tam, kad visiems čia būtų įdomu ir naudinga praleisti laiką


VU Botanikos sodo centras ir pagrindiniai skyriai yra Kairėnuose (Kairėnų 43, Vilnius). Automobiliu iš Antakalnio važiuoti Saulėtekio alėja, toliau Plytinės gatve. Įvažiavimas į VU Botanikos sodą yra Kairėnų ir Plytinės gatvių sankryžoje (joje stovi medinis kryžius).

VU Botanikos sodo Vingio (buv. Augalų sistematikos ir geografijos) skyrius (M. K. Čiurlionio 110, tel. 2330160) yra Vingio parke tarp estrados ir Neries, šalia stadiono (buvusioje Radvilų dvarvietėje).

www.botanikos-sodas.vu.lt
Lietuvos ir pasaulio botanikos sodai Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2022. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2016-03-22