VABZDŽIAĖDŽIŲ augalų auginimas :: walnuts.lt PATARIMAI gėlininkams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kambariniai augalai Pradžia »


Vabzdžiaėdžiai augalai | 6

Vabzdžiaėdžiai augalai

Tai nedidelė augalų grupė, prisitaikiusi augti skurdžiuose dirvožemiuose. Šie augalai dalį būtinų savo augimui ir vystymuisi medžiagų gauna savotiškos medžioklės pagalba, iš vabzdžių, kuriuos jie pagauna ir suvirškina.

Mokslininkai visus vabzdžiaėdžius augalus skirsto į dvi grupes – tikruosius ir pseudo-vabzdžiaėdžius. Tikrieji vabzdžiaėdžiai yra užbaigę visus evoliucijos etapus – jie gaudo grobį, jį virškina ir pasisavina atsipalaidavusias medžiagas. Pseudo-vabzdžiaėdžiai yra evoliucijos pusiaukelėje. Jie tesugeba grobį privilioti ir sugauti.
Tikriesiems vabzdžiaėdžiams mokslininkai priskiria apie 630 augalų rūšių, pseudo-vabzdžiaėdžiams – apie 300. Lietuvoje sutinkama ~ 10 vabzdžiaėdžių augalų rūšių.

Dažniausiai augalų pavadinimai bent dalinai nusako į ką panaši augalo gaudyklė – ar tai ąsotis, ar spąstai, ar lipni rasa ir pan. - saulašarės, tuklės, skendeniai, ąsoteniai, kriaukleniai, vaivorykšteniai, musėkautai.

Auginti šiuos augalus nėra labai lengva. Vasarą reikia nuolat rūpintis, kad substratas būtų labai drėgnas, žiemos metu daugumai reikia švelnaus ramybės periodo. Praleisti lietuviškas žiemas lauke jiems per šalta, o kambariuose per šilta, trūksta šviesos. Nepaisant to, vabzdžiaėdžiai augalai mielai auginami kambariuose..

  Daugiau » Balkanų tuklė - Pinguicula balcanica(Vabzdžiaėdžių augalų sėjimas) »
  Jautrusis musėkautas - Dionaea muscipula »
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2021. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2021-10-06