Kaip padidinti moliūginių daržovių derlių :: MOLIŪGŲ auginimo ypatumai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Daržas Pradžia »

Moliūgai | DaržasMoliūgai

Mažos gudrybės auginant moliūgines daržoves - kažkada teko atrasti kažkokiam žurnale.. apie mažas gudrybes auginant moliūgus. Tiesa sakant mes nebandėme, nes niekada nesiskundėm derlingumu, paprastai kaip tik neturėdavome kur dėti ir dabar jau... gal kam reikia? :)

Taigi, moliūginių daržovių žiedai yra vienalyčiai – vyriški arba moteriški, kurių žiedo pagrinde yra vaisiaus užuomazga, atitinkanti rūšies formą. O ar teko pastebėti, kad moliūgo žiedas žydi tik vieną dieną, beje kaip ir visos kitos moliūginės daržovės (aguročiai, patisonai, cukinijos, moliūgai) - rytą išsiskleidžia, o vakare nužydi. Tai dažniausiai ir nulemia prastą derlių - moteriški žiedai nespėja apsidulkinti, ypač kai vasaros oras nevisiškai vasariškas.
Paklausite o kur ta gudrybė? ogi gudrybe pasirodo visiškai paprasta ir nesudėdinga. Tereikia, dieną arba apskritai geriausia iš ryto nuskinti vyrišką žiedą (tinka bet kurios moliūginių daržovių rūšies žiedas) ir patepti išsiskleidusius moteriškus žiedus, taip kad ant piestelės viršutinės dalies purkos žiedadulkių patektų iš visų pusių. Priešingu atveju užsimezgęs vaisius augs kreivas arba gali tiesiog nudžiūti.

Rašoma, kad derlius pasinaudojus šia gudrybe, gali padidėti 5-6 ar net daugiau kartų.

Beje, tokiu būdu užaugintas moliūgas, kitų metų sėklai netinka, nes tiesiog dėl kryžmadulkos galite sulaukti netikėtų tarpinių formų moliūginių daržovių, tad jei ekspermentų nemėgstate o sėklas ruošiatės patys, jas imkite tik iš "normalių" moliūginių daržovių.


Raktiniai žodžiai » Augalų priežiūra • Daržovės • Moliūginės daržovės •

Daugiau apie moliūgus » Moliūgų auginimo ypatumai »
 Taisyti / Papildyti » 

SIŪLOM PASKAITYTI

REKLAMANAUDINGA
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29