CITTRINMEDŽIO skiepijimas akute :: walnuts.lt PATARIMAI citrinų mėgėjams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kambariniai augalai Pradžia »

Citrinmedis | 6Citrinmedis

Skiepijimas akute yra vienas iš citrusinių medelių skiepijimo būdų. Jis yra rekomenduojamas nepatyrusiems augalų augintojams.

  Daugiau apie citrinmedžius »
  Citrinmedžio auginimo ypatumai »

Norint paskiepyti šiuo metodu reikia atlikti tokius žingsnelius:

Pirmas žingsnis - pasirinkite medelį, kurį norite auginti. Medelis turi būti stiprus ir sveikas. Iš jo bus imamas skiepas.

Antras žingsnis - skiepas yra paimamas paprastai nuo balandžio iki lapkričio, kada akutę galima lengvai atskirti nuo medžio. Atydžiai surinkite apvalias, turinčias akutes ir pradėjusias medėti šakeles. Nenaudokite labai jaunų skiepų. Šakelių ilgis turėtų būti 20 - 30 cm. Pasistenkite kuo greičiau panaudoti nuskintas šakeles. Jei norite palaikyti šakeles, sudėkite jas į polietileninį maišelį, sandariai uždarykite ir padėkite į daržovėms skirtą vietą šaldytuve. Nuolat patikrinkite drėgmę, o taip pat ar šakelės nepradėjo pūti. Taip šakeles galima išlaikyti apie 3 mėnesius.


Trečias žingsnis

Citrinmedžio skiepijimas
1. Pasirinkite jauną citrusinį medelį, kurį skiepisite. Jis taip pat turi būti stiprus ir sveikas. Aštriu peiliu padaromas apie 2,5 - 3 cm ilgio vertiklus įpjovimas. Jis turi būti apie 15 cm aukštyje virš žemės.

2. Įpjovimo apačioje padaromas horizontalus įpjovimas.

3. Taip padaroma tarsi apversta T raidė.


Ketvirtas žingsnis

Citrinmedžio skiepijimas

4. Peiliu iš šakelės išpjaukite apie 2,5 - 3 cm ilgio akutę su šiek tiek medžio žievės.

5. Atsargiai įkiškite akutę tarp padarytų dviejų T formos įpjovų.

6. Maistine plėvele apvyniokite po 2 -3 kartus aplink įpjovos viršutinę ir apatinę dalį. Taip skiepas turi išbūti ne mažiau 30 dienų. Žalia sveika akutė - sėkmingo skiepijimo ženklas.


Penktas žingsnis - galima pagreitinti akutės ir medelio susiliejimą ir paskatinti akutės augimą. Norint pagreitinti augimą, yra nukerpami 2/3 šakelių, esančių 3 cm nuo skiepo iš visų pusių.


Raktiniai žodžiai » Augalų priežiūra • Citrusiniai augalai • Kambariniai augalai • Skiepijimas •
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29