Vabzdžiaėdžių augalų sėjimas :: walnuts.lt PATARIMAI gėlininkams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kambariniai augalai Pradžia »

Vabzdžiaėdis augalas | Balkanų tuklė | 6Vabzdžiaėdis augalas | Balkanų tuklė | Nuotraukos šaltinis: Wikipedia

Šiais laikais nėra problemų gauti retesnių augalų sėklų, jų galima tiesiog susiieškoti internete ir pabandyti parsissiųsti.

Vabzdžiaėdžių augalų sėklos išlieka daigios labai trumpą laiką. Jau po metų daugelio rūšių sėklos beveik visiškai praranda daigumą. Todėl vabzdžiaėdžių augalų sėklas reikėtų sėti nedelsiant, kai tik jas gavote.

Sėjimui paruoškite du indus. Vieną ne mažesnį nei 10×15×10 cm (ilgis x plotis x aukštis), o antrą – po 10 cm didesnį iš kiekvienos pusės. Didesnis indas turi būti be skylučių vandens nutekėjimui ir patogus uždengti stiklu ar skaidriu plastikiniu dangčiu. Mažesnis indas turi turėti bent 3–5 skylutes, ne mažesnes nei 1 cm skersmens, vandens sugėrimui/nutekėjimui. Didįjį indą iki pusės pripildykite vandeniu, iš jo padarydami savotišką akvariumą. Į mažąjį indą suberkite durpių substratą, nors galite naudoti ir švarų smėlį. Ant sudrėkinto substrato paviršiaus tolygiai išbarstykite sėklas.
Mažesnį indą įdėkite į didesnį taip, kad vanduo apsemtų bent jau pusę mažesniojo indo. Po to belieka tik laukti – mėnesio bėgyje substrato paviršiuje pradės dygti sėjinukai, kuriuos po 3–6 mėnesių arba kai sėjinukas turės užsiauginęs 3-4 tikruosius lapelius, turėsite persodinti po vieną į atskirus indus. Kai sudygsta, reikėtų laikyti gerai apšviestoje vietoje, žiemą netgi vertėtų pasirūpinti papildomu apšvietimu.

Substrato paruošimas prieš sėjimą - prieš sėjimą substratą būtina sterilizuoti. Jei naudojate smėlį, tiesiog 10 minučių jį palaikykite verdančiame vandenyje, jei naudojate durpes, užpilkite jas verdančiu vandeniu ir palikite ataušti. Tokiu būdu turėsite pakankamai sterilų substratą be pelėsių ir grybų, kurie galėtų sunaikinti jūsų sėjinukus, o taip pat be piktžolių sėklų, kurios galėtų sėjinukus užgožti.

  Vabzdžiaėdžių augalų auginimo ypatumai »
  Jautrusis musėkautas - Dionaea muscipula »


Raktiniai žodžiai » Augalų auginimas • Kambariniai augalai • Vabzdžiaėdžiai augalas •
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29