Česnakų derliaus ypatumai :: Kaip kuo ilgiau išlaikyti česnakus?

ČESNAKAI
Kai pagels ir nuvys česnakų laiškai, nuimkime jų derlių, nes, suvėlinus tai padaryti, atsidalija ir blogai laikosi skiltelės.
Kai česnakų laiškai ima gelsti, juos ištraukite iš žemės, 4-5 paras pradžiovinkite ant lysvės, o lietingomis dienomis gerai vėdinamoje patalpoje. Geriausia, kai jie pakabinami surišti po 18-20 vienetų.
Pradžiovintiems česnakams nupjaukite šaknis ir laiškus, palikite 4-5 cm ilgio lapkočius. Česnakų galvučių šaknis padeginkite ant liepsnos. Apdegintas česnakų galvutes per žiemą galima laikyti ne tik rūsiuose, bet ir kambariuose, sausoje vietoje, subertas į negilias kartono dėžutes.
Česnakų galvutes galima laikyti ir žemėje. Apdžiovintas česnakų galvutes sudėkite į polietileno maišelius, užriškite ir 40-50 cm gylyje užkaskite žemėje. Kai iškris sniegas, toje vietoje supilkite kalnelį, kad apšildytumėte žemę. Pavasarį, kai sniegas nutirps, česnakus išimkite..
Žieminius česnakus galima laikyti ir su druska. Ant puodo dugno suberkite sluoksnį rupios druskos, ant jos sudėkite sluoksnį pradžiovintų česnakų, vėl užberkite druska ir t.t. Puodą su česnakais laikykite rūsyje..
Česnakus perrenkant, prie galvutės prilipusios žemės labai atidžiai nuvalomos ranka, stengiantis nepažeisti lukštų, nes nuo jų priklauso, ar gerai išsilaikys česnakai.
VERTĖTŲ ŽINOTI:
Česnakai yra dviejų rūšių: žieminiai ir vasariniai.
Vasariniai česnakai yra švelnesnio skonio, tačiau jie mažiau derlingi, nes galvutes sudarančios skiltelės yra gerokai smulkesnės nei žieminių česnakų. Teigiama vasarinių česnakų savybė yra ta, kad jie geriau išsilaiko per žiemą.
Žieminiai česnakai laikosi prasčiau - viduržiemį pradeda minkštėti galvutes sudarančios skiltelės. Jos apvysta, pradeda dygti. Šie česnakai laikysis geriau, jei laikysime juos puode ar kitoje sandarioje taroje, susluoksniavę su rupia druska.
Būdingas česnakų subrendimo požymis - kreivo žiedinio stiebo išsitiesinimas ir žiedynų skraistės atsidarymas. Daugelis sodininkų šiuos stiebus palieka, nors rekomenduojama juos nupjauti, kad padidėtų galvučių derlingumas.
Paprastai česnakai nuimami liepos trečiame dešimtadienyje, kai kraštiniai laiškai visiškai pagelsta, o vidurinių iš viršaus pagelsta vienas trečdalis arba vienas ketvirtadalis.
SIŪLOM PASKAITYTI
- Sandėliavimo patalpų paruošimas ir priežiūra
- Daržovių derliaus subtilybės
- Vaisių derliaus subtilybės
- Agurkų derlius
- Baklažanų derlius
- Burokėlių derlius
- Kada kasti bulves ir kur laikyti?
- Česnakų derlius
- Dumplainių derlius
- Gelteklių derlius
- Kopūstų derlius
- Moliūgų, cukinijų, patisonų derlius
- Morkų, salierų, gelteklių derlius
- Pomidorų derlius
- Porų derlius
- Pupelių, pupų derlius
- Kada skinti ir kaip laikyti obuolius?
- Salierų derlius
- Svogūnų derlius
- Topinambų derlius
- Prieskoninių žalumynų derlius
- Augalų poveikis
- Gyvenantiems mėnulio ritmu
- Oro spėjimas pagal gamtos dėsnius
- Įdomūs trumpi faktai apie augalus
- Straipsniai - įdomioji augalininkystė
- Mintys apie augalus, gėles ir gamtą
- Augalų katalogas
- Nuodingų augalų katalogas
- Invaziniai augalai Lietuvoje
- Klausimai/atsakymai - ar žinote?