Patalpų, derliaus laikymui, priežiūra ir paruošimas :: Derliaus laikymo subtilybės

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Derlius Pradžia »

PATALPOS DERLIAUS SANDĖLIAVIMUI

Paprastai užauginama daugiau nei suvalgoma.. tad dažnam iškyla klausimų o kur laikyti užaugintą derlių? Idealu jei turite rūsį ar šiaip sandėliuką garaže. Tad, keli pastebėjimai kaip paruošti, bei prižiūrėti turimas patalpas derliaus sandėliavimui:

• Artėjant derliaus nuėmimui, jau rugpjūčio pradžioje, būtina kruopščiai išvalyti, išnaikinti peles ir kitus graužikus, jų landas užtaisyti betono skiediniu su smulkiomis stiklo šukėmis.

• Po to patalpos dezinfekuojamos - rūkyta siera (1m3 patalpos reikėtų sudeginti 60g. sieros) arba nupurkšti formalino tirpalu (2%). Padegę sierą ar išpurškę formalino tirpalu, duris ir langus bei kitas angas būtina sandariai uždaryti. Po 1,5-2 parų duris ir angas pradaryti ir patalpas gerai išvėdinti ir išdžiovinti.

• Likus 15-20 parų iki derliau ėmimo patalpos balinamos - kalkių skiediniu su vario sulfatu (10 litrų vandens, 1,5-2 kg. negesintų arba 3 kg. šviežiai gesintų kalkių ir 100-200 g. vario sulfato). Po balinimo patalpas vėdinkite sudarydami skersvėjį.
• Dėžės derliaus laikymui taip pat turėtų būti dezinfekuojamos formalino tirpalu arba nors karštu vandeniu ar garais. Taip pat galima dėžes apie 10 sekundžių pamirkyti 1% vario ar 6% geležies sulfato tirpaluose. Tirpaluose pamirkytas dėžes vėliau būtina išdžiovinti saulėje.

• Derliaus laikymo metu, laikymo patalpose svarbu palaikyti tinkamą oro drėgnumą - ~ 90%. Jei sausa - rekomenduojama ant grindų palieti vandens ar jas nupurkšti. Jei rūsiuose per daug drėgna, pradeda veistis pelėsiai, nuo kurių laikomas derlius, ypač vaisiai įgauna nemalonų prieskonį. Drėgmei sumažinti rekomenduojama naudoti gesintas kalkes, tiesiog dėžes su šiomis medžiagomis pastatykite ant grindų.

• Rūsius ar kitas derliaus laikymo patalpas būtina reguliariai vėdinti, nes nevėdintose patalpose greičiai derlius sunoksta, pradeda pūti ar įsisuka įvairios ligos. Ypač svarbu reguliariai vėdinti pirmaisiais dviem derliaus laikymo mėnesiais.


VERTĖTŲ ŽINOTI:

• Ruošiant rūsį, patalpos kurioje laikysite vaisius, grindis rekomenduojama geriau nebetonuoti, o paruošti iš molio.
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29