Kopūstų derliaus ypatumai :: Kaip laikyti kopūstus žiemą?

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Derlius Pradžia »


Kopūstai | 4

KOPŪSTAI

• Pirmiausia vertėtų žinoti, stambių kopūstų galvų neužauginsite be gausaus laistymo, kada kopūstai masiškai brandina galvas (1 m2 dirvožemio per sezoną reikėtų apie 20-25 litrų vandens). Tačiau likus 2-3 savaitėms iki kopūstų derliaus nuėmimo, juos reikėtų visiškai nustoti lieti.

• Laikyti žiemai parenkamos kietos, vikšrų nepažeistos gūžės su 3-4 žaliais lapais.

• Kopūstai gerai išsilaiko namų rūsiuose lentynose. Gūžės sudedamos 2-3 eilėmis šachmatine tvarka kotais į viršų. Gūžes galima surišti po dvi už kotų ir pakabinti. Kopūstai laikomi 2-5 C temperatūroje ir patariama laikyti visiškoje tamsoje.

• Jei naktį kopūstus užklupo 5-6 laipsnių šalna - palaistykime juos iš laistytuvo su sieteliu šaltu vandeniu. Gūžės tikrai atsigaus. Jos blogiau laikysis žiemą, bet tiks rauginti.
• Kopūstai žiemą ilgiau laikysis, jei juos nepjausime, o rausime su šaknimis. Jei nenorime patalpos, kurioje laikysime tokius kopūstus, užteršti žemėmis, tai palikime juos su ilgais kotais ir 2-3 lapais, dengiančiais gūžes.

• Gūžinių kopūstų gūžės geriau laikysis, jei jas standžiai susuksime į popierių ir sudėsime vieną greta kitos sausoje ir vėsioje vietoje. Jei vėliau pastebėsime, kad ant kai kurių gūžių popierius sudrėko, patamsėjo, nuimkime jį ir pradėjusius gesti lapus. Tuomet gūžes vėl suvyniokime į kitą popierių.
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29