Kame daiginti augalų sėklas? :: Idėjos daigykloms

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Daržas Pradžia »

Sėklų daiginimas ant palangės | DaržasSėklų daiginimas ant palangės

Paprastai augalams daiginti būna pirkti specialių indelių - durpinių indelių. Tačiau puikiai įmanoma išsiversti su tuo ką galima atrasti beveik kiekvienuose namuose arba kaip sakant, neišmesti daiginimui tinkamų indelių.

Taigi, ką galima būtų panaudoti kaip vienkartinius indelius sėklų sėjimui:

1. Kartoniniai ritinėliai nuo tualetinio popieriaus - puikiai tiks tiems augalams kurių ilgos šaknys (agurkams, moliūgams, cukinijoms, vijoklinėms gėlėms ir pan.) Ritinėliai sustatomi i kokią tai dėžutę, pripildomi žemių ir į kiekvieną pasėjame po vieną ar dvi sėklas.

2. Skaidrios plastmasinės dėžutės su dangteliais nuo įvairiausių sausainių - pripylus žemių, pasėjama ir uždengiama, kai augaliukai pradeda augti dangteliai pakeliami arba visai nuimami. Beje, dugne reikėtų padaryti kelias drenažo skylutes.

3. Popieriniai indeliai nuo įvairiausių sulčių - viršus nupjaunamas arba jei didesnis indelis nupjaunamas šonas, tuomet gausis pailgas didesnis indelis.
4. Plasmasiniai buteliai nuo įvairiausio mineralinio vandens. Naudojant juos t.p. vertėtų nepamiršti kelias skylutes drenažui pasidaryti.

5. Įvairūs indeliai nuo pieno produktų. Prieš naudojant vertėtų gerai išplauti ir pradurti drenažui skylutes drenažui.

6. Ir... turbūt pats papraščiausias būdas - paimti kelių lapų reklaminę brošiūrėlę, ar seno žurnalo kelis lapus, iš jų susukti cilindrą, užlankstyti apačią, kad neišsiskleistų, kraštus suklijuoti lipnia juostele ir viskas turime greitai suyrantį, tačiau tikrai nesuirs tol kol, pvz pasėta agurko sėklytė išleis kelis lapukus, kad būtų galima persodinti į auginimo vietą. Tokius laikinus indelius sustatome į kokią tai dėžutę, pripildome žemių ir į kiekvieną pasėjame ne daugiau kaip 2, geriausiai apskritai vieną sėklą. Tokie indeliai paprastai išsilaiko apie 2 savaites, tad aišku reikėtų į tokius indelius sodinti tik greit dygstančius augalus.

7. Antanas parašė - Labai gerai tinka keturkampiai popieriniai indeliai nuo pieno produktų. Jie standūs ir aukšti, suyra iki rudens. Prieš sodinimą jų dugną nupjaunu ir, su visu indu, įdedu į duobutę. Taip šaknys nesujudinamos ir nepažeidžiamos.


Raktiniai žodžiai » Sėklos •
 Taisyti / Papildyti » 

SIŪLOM PASKAITYTI

REKLAMANAUDINGA
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2023. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2023-09-11