POMIDORŲ VEISLĖS :: walnuts.lt PATARIMAI daržininkams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Daržas Pradžia »

Pomidorai | Daržas

Emerald Evergen - žaliai geltoni, dideli, sultingi, neapsižiūrėjus galima pernokinti.

Golden siurprize - geltoni, apvalūs, skanūs. Vaisių vidutinis svoris – 52 gr.

Buivolo širdis - širdies formos, rausvi, mėsingi, dideli ir derlingesni už žinomus - Jaučio širdis".
Appolo - raudoni, apvalūs, vidutinio vėlyvumo.

Bellia Vitta - geltoni, šiek tiek pailgi, ankstyvi. Vaisiai nedideli. Krūmas neaukštas.

Amant - Derlingi, citrinų formos skanūs vaisiai, augantys kekėse po 10-15. Vaisių vidutinis svoris – 65 gr.

Armonika - vidutinio vėlyvumo, dideli, garbanoti, gražūs, mėsingi.

Black Plum - juodi, netaisyklingai ovalūs, vidutinio vėlyvumo. Vaisiai saldūs.

Black Princ - tamsūs, kriaušės formos, saldūs. Vaisių vidutinis svoris – 82 gr

Demidovskyi - vidutinio vėlyvumo, iki 1,5kg svorio, derlingi, raudoni.

Golden Sweet F1 Hybrid - vaisiai geltonai oranžiniai, pailgi, gero skonio ir labai gausiai dera. Atsparūs nematodams ir Fusarium genties grybams.

Riesentraube - kekiniai smulkiavaisiai pomidorai. Subrandina didžiules raudonų vaisiukų kekes. Skanūs ir gražūs.

Balconi Red - bei - Balconi Yellow - išsiskiria kompaktišku keru, jų nereikia genėti, jie puikiai jaučiasi pasodinti vazone, todėl labai tinka auginti balkone ar terasoje. Vaisiai apvalūs, nelygu veislė geltoni arba raudoni, skanūs, neblogai dera. Nereikia genėti.

Berry F1 Hybrid - pomidorai labai skanūs ir gražūs – jie pailgos širdelės formos, skaisčiai raudoni, blizgantys. Labai patinka vaikams. Pradeda derėti anksti ir dera gausiai. Geriausiai jaučiasi šiltnamiuose. Šiuos pomidorus reikia genėti ir rišti.

Idli - brandina smulkius geltonus vaisius didžiulėse kekėse. Natūraliai nustoja augti ir derėti, kai pasiekia 150-180 cm aukštį. Per šį laiką spėja užauginti 3-4 kekes po 70-80 pomidoriukų kiekvienoje. Tai vėlyva veislė, pomidorai standūs, nesproginėja ir ilgai laikosi. Kekes galima nuskinti ir pakabinti sausoje gerai vėdinamoje vietoje. Vaisiai negenda ir nenukrenta keletą savaičių. Kerą reikia genėti ir rišti. Nugnybus viršūnę, augalas nustoja augti ir anksčiau pradeda nokinti vaisius. Auginama šiltnamyje arba lauke po priedanga.

Golden Cherry F1 Hybrid - tai iš `Sungold` sukurtas hibridas. Odelė plonytė, bet vaisiai beveik netrūkinėja. Auginama šiltnamyje arba dideliuose vazonuose. Reikia genėti ir rišti.

Sun Cherry Premium - pomidorai raudoni, kąsnio dydžio, blizgūs, labai skanūs. Laikomi vieni iš saldžiausių smulkiavaisių pomidorų. Pradeda derėti liepą ir dera visą sezoną, kol orai šilti. Geriausiai jaučiasi šiltamyje arba lauke, šiltoje vietoje, užuovėjoje. Šiuos pomidorus reikia genėti ir rišti.

Gardener-s Delight - viena iš skanesnių senesnių veislių. Vaisiai raudoni, blizgantys, savito malonaus skonio. Galima auginti šiltnamiuose arba lauke po priedanga. Šiuos pomidorus reikia genėti ir rišti, ir nuolat išskinti prinokusius vaisius, kad keras ilgiau derėtų.

Gartenperle - subrandina daug raudonų skanių pomidoriukų. Ta ideali veislė auginti vazone – balkone ar terasoje, saulėtoje šiltoje vietoje. Pradeda anksti derėti ir dera visą sezoną. Keras kompaktiškas, jo nereikia genėti ir rišti.

Gold Nugget - pomidoriukai geltoni, mažyčiai, skanūs, dera labai gausiai. Odelė plonytė, bet vaisiai nesproginėja. Pirmieji vaisiai dažniausiai būna besėkliai. Mėgsta šilumą, derlingą žemę ir saulę. Sodinama šiltamyje arba lauke. Reikia rišti.

Green Grape - sunkiai auga ir prastai dera. Tiesa, prinokę pomidoriukai šviesiai žali, savo forma ir spalva iš tikrųjų panašūs į vynuoges, o tai neįprasta. Skonis: saldūs, puikaus aromato.

Agatas - ankstyvi, derlingi.

Chiquita - auga ir dera palyginti gerai, vaisiai pailgi, raudoni, gražūs, bet skonis blankus, o kai kurie augintojai jį apibūdina kaip nemalonų. Be to, vaisiai linkę sproginėti. Nelabai augintojams patinka ir `Elfin`. Nors auga ir dera gerai, keras kompaktiškas, augalas mažai serga, bet vaisiai prastoko skonio.

Black cherry - pomidoriukai tamsiai purpuriniai, standūs, savito labai malonaus skonio, saldūs. Gerai dera visą sezoną. Auginama šiltnamiuose ir užuovėjoje lauke, šiltoje saulėtoje vietoje. Didžiausias derlius gaunamas, kai genimi šoniniai ūgliai. Kerą reikia rišti.

Sungold - vaisiai oranžiniai, saldūs, labai gausiai dera. Augalas atsparus Fusarium genties grybams ir tabako mozaikos virusui. Šiuos pomidorus reikia formuoti, o rudenį atvėsus orams rekomenduojama nugnybti viršūnę, kad greičiau prinoktų paskutiniai vaisiai. Geriausiai auga šiltnamiuose.

Santorange F1 (lot. Lycopersicon esculentum) - vaisiai oranžiniai, maži, slyvų formos, ilgose kekėse, saldūs ir aromatingi.

Rondello F1 (lot. Lycopersicon esculentum) - pradeda derėti anksti ir dera iki vėlyvo rudens, labai derlingi, kekėse iki 9 vnt. pomidorų.

Kmicic (lot. Lycopersicon esculentum) - vidut. ankstyvumo, neaukšti, vaisiai pailgi, puikūs konservavimui ir šv. vartojimui , 50-60 g svorio.

Corianne F1 (lot. Lycopersicon esculentum) - labai derlingi, vaisiai pailgi, iki 25 cm ilgio, 90 - 110 g svorio, gero skonio, kvapnūs.

Agro F1 (lot. Lycopersicon esculentum) - vaisiai iki 90 g svorio, pailgi, raudoni, saldūs ir aromatingi, dera gausiai ir ilgai.


 Taisyti / Papildyti » 

SIŪLOM PASKAITYTI

REKLAMANAUDINGA

  2018-04-23 - pirmadienis.
  Gyvenantiems mėnulio ritmu:
  Zodiako ženklas: jautis.
  Mėnulis liūto ženkle | 04-22 | 20:09.
  Priešpilnis - nuo 04-23 | 00:45. Iki 04-30 | 03:58.
  Mėnulio diena - 9. Teka: 12:15, leidžiasi: 03:33.
  Saulės diena - 4. Teka: 05:58 leidžiasi: 20:37.
  Vaisių dienos.
  Pradžiugink varduvininkus: Adalberta, Adalbertas, Albrechtas, Albrektas, Daugas, Daugauda, Daugaudas, Daugaudė, Daugys, Juras, Jurga, Jurgė, Jurgina, Jurgis, Jurgita, Vaitiekus, Vigmantas, Vyga, Vygailas, Vygailė

  Šiandien: Jorė, Jurginės, Ganiklio diena
 •  
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2018. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Mobiliems. Paskutinis atnaujinimas: 2018-04-22