Kaip teisingai laistyti medžius :: walnuts.lt PATARIMAI sodininkams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Sodas Pradžia »

Žydintis sodas | 2Žydintis sodas. ©


Ypač naujai pasodintus sodo augalus būtina gausiau, o ne dažniau lieti. Nuo dažno liejimo gali pradėti rūgti dirvožemis, dėl oro stygiaus gali pradėti pūti šaknys, kas augalą paprastai visiškai pražudo.

1 m2 dirvos sodo augalų vainiko plote paliekite 4-5 kibirais vandens, o kai vanduo susigers į žemę, ją supurenkite ir mulčiuokite plonu durpių ar sausų mulčiavimo medžiagų sluoksniu.

Po kelių savaičių paimkite žemės iš 20-30 cm gylio. Jei kumštyje suspausta žemė subyra - tai požymis, jog sodo augalus reikia laistyti.
Be to, norėdami dirvoje išlaikyti drėgmę - purenkite žemės paviršių. Purendami suardote kietą žemės plutą, todėl žemė mažiau išgarina drėgmės, daugiau vandens gauna augalas, taip pat daugiau susidaro medžiagų, iš kurių formuojasi mediena, lapai, vaisiai bei šaknys.

Be to, reikėtų laiku naikinti piktžoles, nes jos paprastai užaugina gilias ir ilgas šaknis, kurios iš tolo pasisavina drėgmę ir išdžiovina dirvą.

P l a č i a u »» Sodo sodinimas ir priežiūra »


Raktiniai žodžiai » Augalų priežiūra • Laistymas • Medžiai • Sodo priežiūra • Vaismedžiai •
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29