SLYVŲ auginimo ypatumai :: walnuts.lt PATARIMAI sodininkams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Sodas | VAISIŲ auginimo katalogas Pradžia »

Slyvos | 2Slyvos. © Laima | walnuts.lt


Normaliam augimui ir vystymuisi būtinas tolygus ir pakankamas dirvos drėkinimas viso vegetacijos periodo metu. Negali augti ten, kur pavasarį užsistovi polaidžio vandenys. Blogai pakelia sausrą, todėl slyvų nerekomenduojama sodinti šalia medžių, galinčių atimti reikalingą drėgmę.

Slyva mėgsta gerai apšviestas vietas, tačiau nežymūs šešėliai rytais ar vakarais jai nekenkia.

Slyvas galima sodinti ir rudenį, ir pavasarį. Vis dėlto, šaltą žiemą sodinukai gali iššalti. Dėl šios priežasties slyvas rekomenduojama sodinti pavaarį.
Duobės sodinimui ruošiamos rudenį arba anksti pavasarį likus 1-2 savaitėms iki sodinimo. Kasamos 60 cm gylio ir 60-70 cm diametro. Dirva, iškasta iš duobės, gerai permaišoma su kompostu ar puvenomis santykiu 2:1 ir šis mišinys vėliau supilamas į duobę.

Į duobės centrą įkalamas medinis kuolas, prie kurio rišis medelis. Jis sodinamas analogiškai, kaip ir kiti medeliai, šaknų kaklelis turi būti paliktas virš dirvos paviršiaus 5-7 cm aukštyje. Šaknys užpilamos viršutiniu dirvos sluoksniu be trąšų, atsargiai sutrombuojant, kad šalia šaknų neliktų tuštumų.

Pasodintas medelis gausiai laistomas, paskui dirvos paviršius aplink jį mulčiuojamas durpių arba komposto sluoksniu. Sodinant slyvą, atkreipkite dėmesį į šiuos niunsus:


Nepilkite į sodinimo duobę stipriai veikiančių trąšų: geriausiu atveju jos stimuliuos šakų augimą vaisių sąskaita, blogiausiu - gali apdeginti šaknis.

Pasodinus šaknų kaklelis turi būti 5-7 cm aukštyje virš dirvos paviršiaus. Kai dirva laikui bėgant susės, šaknų kaklelis bus kaip tik dirvos paviršiuje.

Per gilus pasodinimas kenksmingas slyvai, nes medis gali suslūgti, o tai neigiamai atsilieps jo augimui ir vystymuisi.


Raktiniai žodžiai » Augalų auginimas • Augalų priežiūra • Medžiai • Slyvos • Vaisiai • Vaismedžiai •
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29