Sodo tręšimo ypatumai :: walnuts.lt PATARIMAI sodininkams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Sodas Pradžia »

SODO TREŠIMAS

Jeigu prieš sodo įveisimą tinkamai paruošta dirva, pirmaisiais metais vaismedžiai tręšiami tik azoto trąšomis.

• Rudenį pasodintus vaismedžius galima tręšti, kai pradeda sprogti pumpurai.
• Pasodintus pavasarį - praėjus ne mažiau kaip mėnesiui nuo pasodinimo.

Kiekvieno vaismedžio šaknų srityje ant dirvos išberiama apie 30-60 g amonio salietros arba atitinkamas kiekis kitų azoto trąšų (po 10-20 g N vaismedžiui). Lengvesniuose, mažiau humusinguose dirvožemiuose pasodintus vaismedžius galima patręšti antrąkart. Tai reikėtų daryti praėjus mėnesiui po pirmojo tręšimo, bet ne vėliau kaip iki birželio vidurio. Trąšų normą galima padidinti ir tuo atveju, kai pomedžiai mulčiuoti pjuvenomis, medžių drožlėmis ar žievėmis.
Kasmetinis suaugusių vaismedžių trešimas

Ankstyvą pavasarį, kada žemė dar įšalusi, bet jau pradeda atitirpti, reikia tolygiai ant viso dirvos paviršiaus išbarstyti azotines trąšas: 1 kvadratiniam metrui 15 - 20 g amonio salietros, arba 10 - 15 g karbamido, arba 25 - 30 g amonio sulfato.

Jei sodas laistomas reguliariai, azotinėmis trąšomis tręšiama du-tris kartus. Pirmasis kartas - pavasarį, kaip pagrindinės trąšos atšylančiam dirvožemiui; antras ir trečias kartas - kaip skystas papildomas tręšimas (skiedinio koncentracija ne daugiau 2 proc.) arba sausai į drėgną dirvą arba prieš laistant.

Mėšlas, kompostai, fosforinės ir kalio trąšos po vaisiniais augalais ir uogomis dedamos į pagrindinės šaknų masės išsidėstymo zoną rudenį prieš giliai perkasant dirvą. Tačiau jei dėl kokių nors priežasčių rudenį patręšta nebuvo, reikia patręšti pavasarį.

P l a č i a u »» Sodo sodinimas ir priežiūra »


Raktiniai žodžiai » Augalų priežiūra • Sodo priežiūra • Tręšimas • Vaismedžiai •
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29