RAUDONŲJŲ ir BALTŲJŲ SERBENTŲ genėjimas :: walnuts.lt PATARIMAI sodininkams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Sodas Pradžia »

Raudonieji ir baltieji serbentai | 2Raudonieji ir baltieji serbentai. ©


Raudonųjų ir baltųjų serbentų priežiūra - raudonieji ir baltieji serbentai genimi kitaip negu juodieji, nes jie dera ne ant jaunų stiebų, bet ant puokštinių šakučių, išaugusių iš keliamečių stiebų. Puokštinės šakutės pradeda formuotis antraisiais metais, o stiebai auga 6-7 metus.

Rudenį pasodinti serbentai pavasarį trumpinami virš 3— 4 pumpuro. Antrųjų metų pavasarį išpjaunami tik besikryžiuojantys arba išlinkę stiebai. Visi stiprūs, vertikaliai augantys arba į krūmo išorę šiek tiek pasvirę stiebai paliekami. Taip pat genima ir trečiaisiais metais.
Raudonieji ir baltieji serbentai pradeda derėti trečiaisiais metais po pasodinimo. Iš pradžių visos uogos būna stambios ir dailios. Senų sutankėjusių ir užpavėsintų krūmų uogos smulkėja, noksta ne vienu metu. Jau ketvirtaisiais metais krūmus reikia pradėti retinti. Krūme turi būti ne daugiau kaip 8—10 stiebų. Kadangi kasmet išauga nauji stiebai, jų greitai pasidaro per daug. Retinant šalinami seniausi, tamsiai pilki, dažniausiai nulinkę arba net gulintys ant žemės stiebai, o vietoj jų paliekama tiek pat jaunų stiebų. Jeigu išauga per daug vienmečių stiebų, jie irgi retinami pašalinant silpniausius.

Serbentų ligos ir kenkėjai »
Juodųjų serbentų genėjimas »
Daugiau apie serbentų priežiūrą »


Raktiniai žodžiai » Augalų priežiūra • Genėjimas • Krūmai • Serbentai • Vaiskrūmiai •
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29